Expertní kurz navrhování pasivních a nulových domů (kurz C) - mimořádný
přejít na seznam akcí9.2. - 13.2.2015 8:30 - 17:00, 23.2. - 27.2.2015 8:30 - 8:30
Rychnov nad Kněžnou, Javornická 1501, učebna 406KL
22 990 Kč
20 míst
Mimořádný kurz v Rychnově nad Kněžnou. Nejpodrobnější nezávislý kurz o pasivních domech, který můžete v České republice dostat. Teorie i praxe v unikátním desetidenním kurzu pro ty, co to myslí s pasivní výstavbou vážně.
Komplexní desetidenní kurz pro projektanty je věnovaný přípravě a navrhování staveb v souladu s EPBD, výkonu autorského dozoru a průkazům energetické náročnosti budov.
Co se naučíte?
V tomto kurzu získáte podrobné a komplexní informace, které jsou nezbytné pro návrh budov s téměř nulovou potřebou energie. Naši lektoři se zaměří především na praktické poznatky včetně všech souvislostí a vztahů mezi jednotlivými opatřeními. Kurz je postaven na ověřených zkušenostech z praxe s provázáním na platné stavební a energetické předpisy i české technické normy a je tvořen kombinací přednášek a praktických cvičení. V kurzu C je obsažena významná část informací z kurzu B (a kurzu A) a proto je nedoporučujeme kombinovat.
Uchazeči získají osvědčení o absolvování kurzu autorizované Centrem pasivního domu. V ceně kurzu jsou také vzdělávací skripta v rozsahu cca 1700 stran a výpočtový program PHPP pro navrhování pasivních domů (pokud už účastník PHPP má, získáte slevu 1000 Kč).
výpočtový nástroj pro experty:
|
|
Skvělá nabídka pro ty, co to myslí s pasivními domy vážně. Každý účastník kurzu získá zdarma profesionální výpočtový nástroj PHPP 8.5 CZ. Ušetříte tak 4250 Kč. |
CO Z KURZŮ UPLATNÍTE V PRAXI
Absolvování kurzu vám přinese kompletní znalosti jak postupovat při vlastním návrhu téměř nulové budovy. Lektoři vám pomohou si uvědomit všechny vazby mezi jednotlivými opatřeními. Jedině tak totiž budete moci promýšlet komplexní a konkurenceschopná opatření, které dnes budovy vyžadují.
Po absolvování kurzu budete schopni své projekty cenově, konstrukčně a energeticky optimalizovat a podílet se tím na zjednodušování implementace směrnice EPBD o energetické náročnosti budov.
Termíny: 2 × 5 dní
Kurz je 10denní, koná se v dvou souvislých pětidenních cyklech, mezi nimiž je týdenní přestávka. Celkem 80 vyučovacích hodin (80 × 45 minut)
Cena kurzu:
22 990 Kč vč. DPH (včetně PHPP, pokud jej účastník již vlastní, tak 1 000 Kč sleva)
(členové CPD 10% sleva, studenti 50% sleva)
Pro koho je kurz určen
- Pro architekty, stavební inženýři a všechny, kdo chtějí proniknout do problematiky pasivních domů a chtějí projektovat kvalitně a odpovědně.
Podrobný obsah
1. den Úvod do energeticky úsporného stavění a legislativa
- širší souvislosti, historie, výhody, motivace
- základní legislativní rámec
- základní principy a příklady postavených domů
- koncepce stavby (orientace, dispozice, materiály, urbanistika)
2. den Zásady návrhu z pohledu architekta
- základní zásady návrhu pasivních domů
- kontrola kvality
3. den Konstrukce a návrh bez tepelných mostů
- zásady konstrukce
- práce s PHPP
4. den Okna
- požadavky na okna v pasivních domech
- zasklení, rámy, osazení, stínění,...
- práce na vzorovém projektu s PHPP
5. den Neprůvzdušnost a diagnostika
- význam neprůvzdušnosti, materiály, legislativní požadavky, řešení detailů
- diagnostika a kontrola kvality
- blower-door test
6. den Větrání v pasivním domě
- mikroklima v pasivním domě
- výměna vzduchu - způsoby větrání, rekuperace, distribuce vzduchu, ohled na uživatele
- aplikace v praxi
7. den Vytápění, chlazení, ohřev TV a zdroje tepla v pasivním domě
- mikroklima v pasivním domě - tepelná složka
- distribuce tepla a chladu, cirkulace TV a zdroje tepla (typy, vzájemné propojení, energetika)
8. - 9. den PHPP a energetická bilance
- práce s PHPP, zadávání dat a teorie, dílčí výsledky
- topná zátěž, primární energie, TZB, navázání na PENB
10. den Ekonomika a opakování (příprava na zkoušku CEPH)
- základy ekonomiky - hlavní pojmy, reálný ekonomický rozbor
- závěrečné shrnutí a opakování
Co o kurzu řekli jeho účastníci
-
Absolvování kurzu považuji jako významný odborný posun můj a zároveň pro naši firmu.
- Kurz překonal moje očekávání. Velké množství informací od odborníků v tom nejlepším slova smyslu.
- Rozsáhlá kuchařka s recepty vedoucími k pasivnímu domu.
- Super, a to bez ironie!
- Jasně, odborně, pasivně!
Staňte se certifikovaným projektantem pasivních domů!
Absolventi kurzu Navrhování pasivních domů jsou plně připraveni na složení zkoušky pro získání certifikátu „Certified Passive House Designer“. Držitelé tohoto certifikátu jsou zapsáni do celoevropské databáze projektantů pasivních domů a také do databáze Centra pasivního domu.
Alternující lektoři
Diagnostik pasivních a nízkoenergetických domů. Absolvent Přírodovědecké fakulty UK v Praze obor Ochrana životního prostředí (1996). Do roku 1996 působil u Hlavní báňské záchranné stanice Kladno jako vedoucí plynové laboratoře. Po roce 1996 se jako nezávislý diagnostik zabývá radonovou diagnostikou v budovách a na stavebních pozemcích, termografickou diagnostikou staveb a diagnostikou vzduchotěsnosti budov v návaznosti na jejich energetickou, radiační a stavebně technickou bezpečnost.
Jako první komerční firma v ČR provádí od roku 2006 diagnostiku vzduchotěsnosti budov metodou Blower Door. V letech 2007 – 2009 prezentuje na desítkách seminářů po celé ČR způsoby dosahování a ověřování vzduchotěsnosti a Blower Door jako novou diagnostickou metodu v oboru výstavby nízkoenergetických a pasivních staveb. Je certifikovaným radonovým diagnostikem, termografickým diagnostikem a od roku 2022 Autorizovaným zkušebním technikem pro měření vzduchotěsnosti staveb. Dlouhodobě se věnuje propagaci a popularizaci environmentálních aspektů výstavby, udržitelných způsobům výstavby zvláště nízkoenergetických a pasivních domů, přednáškovou činností a poradenstvím.
Je členem sdružení Centrum pasivního domu (2007), Ekodům (2001), Asociace Radonové Riziko (1997) a zakladatelem a dlouholetým předsedou Asociace Blower Door CZ (2009-2020).
Podílel se například na realizaci Ekologického centra Veronica v Hostětíně, první administrativní budově v pasivním standardu fy Intoza v Ostravě, prvním penzionu pro seniory v pasivním standardu v Modřicích u Brna a dalších cca 2500 (k roku 2022) nízkoenergetických a pasivních staveb v ČR, SR a Francii.
Aleš Brotánek je autorizovaný architekt, absolvent UMPRUM (1984). Diplomoval prací, která řešila skryté potenciály života na venkově od urbanistické revitalizace osídlení, bydlení v nízkoenergetickém a generačně přizpůsobivém domě až po ekodesignu nábytku. Po roce 1989 se specializuje na nízkoenergetické domy. Je autorem prvního nízkoenergetického rodinného domu v Čechách (1995).
Je autorem prvního návrhu rekonstrukce podle zásad pasivního domu financované z veřejného rozpočtu – Ubytovna mládeže ve Vysokém Mýtě (oceněno čestným uznáním v soutěži Energetický projektu roku 2006). Z řady další cen jsou významné ty, které obdržel za energeticky pasivní bytový viladům Pod Altánem ve Strašnicích. Tento návrh prokázal, že racionální spoluprací s developerem (JRD) a díky důsledné optimalizaci návrhovým nástrojem PHPP se může postavit pasivní bytový dům, který nemá zvýšené náklady na stavbu ve srovnání se zaběhlou praxí. (Cena České komory architektu v soutěži Energetický a ekologický projekt roku 2009, Nominace na Stavbu roku 2012, cena Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, vítěz kategorie Bytové domy v mezinárodní soutěži BEFFA/2012 a 1.místo v soutěži IEE / THE BEST OF AWARD 2012, cena předaná v Dublinu 2013).
V roce 2015 získal speciální ocenění za trvalý přínos v oblasti nízkoenergetické a pasivní výstavby v rámci soutěže E.ON Energy Globe Award ČR. Zde jeho projekt pro společnost Country Life získal 1. místo v kategorii firma za Ekocentrum Archa/Nenačovice.
Spolupodílel se na založení Centra pasivního domu. Jako předseda sdružení Ekodům, z.s. se zaměřuje na propagování významu úspor neobnovitelných energií při výstavbě a obsluze budov. R.2011 se ve státní zkušebně Pavus se skupinou dalších odborníků podílel na realizaci požární zkoušky, která prokázala, že nosná stěna ze slámy vydržela 146 minut a získala protokol RET 120 min. Tato zkouška i psychologicky přispěla ke zvýšení důvěry při využívání přírodních materiálů.
Popularizuje oblast pasivní výstavby v rozhlase, v tisku, televizi i přednášením a poradenstvím. V současnosti navrhuje pouze domy pasivní nebo blízké pasivnímu standardu. Externě přednáší na ČVUT, na FHS v Praze, na FSS v Brně.
Vede ABateliér, který je specializovaný na projektování nízkoenergetických, pasivních a v poslední době i soběstačných domů. V roce 2010 se podílel na vzniku publikace Manuál energeticky úsporné architektury (oddíl Panelové domy: jak i ty lze jednoduše a technicky dobře změnit na pasivní dům.
*1958, architekt, publicista, pedagog. Fa ČVUT 1982. Řemeslu se vyučil v ateliéru Gama Karla Pragera pod vedením architekta Petra Svobody, poté následovala praxe v projektových kancelářích velkých dodavatelských firem (IPS – dnes Skanska). Po listopadu 1989, na základě konkursu roční stáž v Paříži u CBC, dále zaměstnán v atelieru Omikron Martina Kotíka.
Od roku 1995 jako nezávislý architekt, vlastní atelier s širokým záběrem profesních zájmů. Dlouhodobě se věnuje problematice bydlení, včetně tvorby interiérů a designu. V oblasti bytové výstavby má registrováno několik patentů. Zabývá se rovněž stavebním právem a poradenstvím. Při realizacích, v tisku, v televizi a přednáškovou činností popularizuje aspekty energeticky úsporného bydlení, moderních dřevostaveb, pasivních domů. Byl dlouholetým členem a předsedou Stavovského soudu České komory architektů, zakladatel Centra pasivního domu, nyní předseda rady. Dále člen Asociace interiérových architektů a Obce architektů a v redakčních radách časopisů Tepelná ochrana budov a Energeticky soběstačné budovy. Autor několika knih z oboru. Profesionální lektor v oboru udržitelných staveb a pasivních domů. Od roku 2012 učí mladé architekty navrhování staveb na katedře architektury FSv ČVUT. Je garantem a vyučujícím nového oboru pasivní domy na VOŠ Volyně a VOŠ Dušní v Praze.
Vybrané práce: Pasivní bytový dům pro seniory v Modřicích (5 ocenění), Luxusní pasivní bytový dům Bubeneč gardens (v realizaci), pasivní Dům stromů v Průhonicích, několik desítek nízkoenergetických a pasivních rodinných domů, včetně televizního „Domu snů“.
Absolvent Fakulty stavební STU v Bratislavě. O pasivní domy a přírodní materiály se zajímá od roku 2003. Po roční inženýrské praxi v Anglii nastoupil od roku 2007 jako odborný poradce do Centra pasivního domu. Hlavní náplní je publikační činnost, tvorba metodických materiálů, poradenství, přednášková činnost a lektorování na odborných seminářích. Autor řady publikací a studií o pasivních domech a článků v odborných časopisech. A majitel pasivního domu z přírodních materiálů.
Absolventka prestižní Fakulty stavební VUT v Brně, obor Pozemní stavby se specializací na technické zařízení budov (TZB).
Od roku 2015 působí v renomované firmě EVORA CZ jako zkušený projektant vytápění, ZTI a vzduchotechniky s hlavním zaměřením na pasivní objekty.
V roce 2019 se stala vedoucím projekčního oddělení a následně jednatelkou a provozní ředitelkou společnosti Evora Design s.r.o.
Její odbornost zahrnuje především optimalizaci systémů TZB v rámci pasivních staveb, koordinaci a návrhy inovativních řešení pro konkrétní systémy TZB. Tato kombinace zkušeností a odborných znalostí přináší klientům skutečnou hodnotu a důvěru v kvalitu poskytovaných služeb.
- Lektorka expertních kurzů Centra pasivního domu
- Energetický specialista MPO č. 1966
- Energetické poradenství EKIS
Autorizovaný inženýr v oboru statika a dynamika staveb, absolvent FSv ČVUT (2004), 2002-2006 projektový Ateliér Příbram, 2006-2007 statika budov v projekci Novák-Partner, Praha. Od roku 2006 se vzdělává v oblasti přírodního stavění pasivních domů a je členem pracovní skupiny o.s. Ekodům jako spolupořadatel vzdělávacích kurzů přírodního stavění. Od roku 2007 pracuje v AB Atelieru architekta Aleše Brotánka jako projektant a statik pasivních domů.
Autorizovaný inženýr v oboru diagnostika a zkoušení staveb, pozemní stavby.
V roce 1999 ukončil vysokoškolské studium na ČVUT Praha v oboru Pozemní stavby se zaměřením na rekonstrukce a modernizace. V letech 1999-2002 působil u společnosti Hasit, šumavské vápenice a omítkárny a.s., jako vedoucí vývoje a výzkumu v oblasti suchých maltových směsí, kde získal zkušenosti s recepturami a technologiemi malt, omítek, barev, technologie provádění mokrých procesů na stavbách, zejména zahraniční zkušenosti se stavebními hmotami, stavební chemií, výrobními procesy při výrobě stavebních hmot .
V letech 2002-2006 pracoval jako projektant, technolog u společnosti Pegisan s.r.o. Zde mezi jeho činnosti patřily sanace vlhkého zdiva, rekonstrukce, technologie stavebních procesů, zejména se zaměřením na fasády, malty, omítky a mokré procesy, též s ohledem na památkovou péči,stavební chemie, odborné výpočty, odborné stavebnětechnické výpočty, stavebnětechnický průzkum. Od roku 2006 je majitelem a jednatelem firmy Kalksandstein CZ s.r.o., spolupracuje s s firmou Zapf-Daigfuss GmbH, zabývá se vápenopískovými cihlami, pasivní domy, PHPP, stavební fyzikou.
Absolvent ČVUT, Fakulta stavební, obor pozemní stavby – rozšířené pětileté studium – fyzikální analýza budov. Po absolvování pokračování na Fakultě stavební – aspirantura – přerušeno a ukončeno v roce 1990 a poté odchod do praxe. Krátká působnost ve Výzkumném a vývojovém ústavu dřevařském. 1991 spoluzakladatel a společník firmy DSK, původně jako stavební firma se specializací na dřevostavby, od roku 1993, po odchodu z DSK, spolupráce s realitní společností a později s architektonickou kanceláří (dnešní ADR s.r.o.). Od roku 1995 zakladatel spolumajitel, později majitel, firmy PENATUS s.r.o. – specializace na dřevostavby v systému Two by Four, nízkoenergetické a pasivní stavby.
Po celou profesní kariéru odborná, přednášková, konzultační a publikační činnost v rámci oboru dřevostaveb, v posledních letech s výraznou orientací na nízkoenergetické a pasivní stavění.
Autorizovaný architekt, absolvent FA VUT Brno (1980). Zaměstnaný postupně v několika projekčních ateliérech v Brně. Poslední zaměstnání jako vedoucí projektant ve Výzkumném a vývojovém ústavu Pozemních staveb v Brně. Ještě před listopadem 1989 se osamostatňuje a pracuje jako architekt "na volné noze". V roce 1991 spoluzakládá česko-francouzskou společnost Bioklimat sdružující řadu odborníků na nízkoenergetické a solární stavby. Pod hlavičkou této společnosti projektuje přelomovou nízkoenergetickou stavbu - Sluneční penzion ve Svitavách dokončený v roce 1993. Po roce 2000 projektuje a realizuje první domy podle pasivního standartu. Dlouhodobě se specializuje se na projektování pasivních domů, dává přednost používání přírodních materiálů a ekologických technologií. Zabývá se popularizací nízkoenergetického a ekologického bydlení přednáškovou činností, množstvím článků v tisku, vystupováním v televizi a na odborných konferencích.
Certifikovaný projektant pasivních domů, autorizovaná osoba České komory autorizovaných inženýrů.
Problematice pasivních domů se věnuje od roku 2000. Vystudoval střední průmyslovou a vysokou školu stavební v Brně (SPŠ S, VUT FAST). První zrealizovaný projekt pasivního domu roku 2005. Od roku 2007 se na plný úvazek věnuje projektování pasivních domů na základě výpočtů v programu PHPP 2007. V roce 2010 se stal certifikovaným projektantem pasivních domů.
Autorizovaný inženýr, absolvent strojní fakulty ČVUT v oboru tepelné a jaderné stroje a zařízení, specializace technika prostředí.
Dlouhodobě se zabývá vzduchotechnikou, klimatizací a vytápěním objektů a využitím obnovitelných zdrojů energie. Nyní zaměstnán ve firmě ATREA s.r.o., kde je vedoucím poradenství v oboru vzduchotechniky a vytápění a zástupcem vedoucího divize Energeticky pasivních domů (EPD). Náplní divize EPD v rámci firmy ATREA s.r.o. je inženýrská, konsultační, projektová publikační a propagační činnost obecně směřující k podpoře výstavby nízkoenergetických a pasivních domů v celém spektru výstavby bytových a občanských staveb. Ve školícím středisku firmy ATREA s.r.o. v Koberovech pořádá divize EPD pravidelné semináře a konsultace na téma stavebního řešení a koncepce pasivní a nízkoenergetické výstavby, řešení vzduchotechnických a topných systémů, obnovitelných zdrojů, teorie mikroklimatu vnitřního prostředí, ekonomické a environmentální hodnocení systémů.
Energetický auditor, odborný poradce EKIS. Vedoucí českobudějovického pracoviště EkoWATT - střediska pro obnovitelné zdroje a úspory energie. Zabývá se energetikou budov a využitím obnovitelných zdrojů energie v budovách, jak z technického hlediska, tak z hlediska ekonomiky provozu. Okrajově se zabývá i stavěním ze slámy. Věnuje se energetickému poradenství, spolupracuje s ekologickými poradnami. Je autorem nebo spoluautorem řady odborných i populárně naučných publikací z oblasti energetiky a ekologického poradenství. Příležitostně publikuje v odborných i populárních časopisech na téma nízkoenergetických a pasivních domů. Vede semináře a přednášky týkající se energetiky a ekonomiky obnovitelných zdrojů a domů s nízkou spotřebou energie.
Absolvent ČVUT Fakulty stavební v Praze, obor – pozemní stavby a konstrukce, zaměření stavební fyzika.
Od roku 2003 – 2007 zaměstnán ve společnosti ENVIROS, s.r.o., Zde se zabýval návrhy energeticky úsporných domů, možností možnosti rekonstrukce na nízkoenergetický standard a vhodného využití obnovitelných zdrojů energie v budovách (Inteligentní Energie pro Evropu, Mezinárodní Energetické Agentury).
Držitel oprávnění energetického auditora, podle požadavků zákona 406/2000Sb. v podobě pozdějších novelizací
Od roku 2008 vlastníkem společnosti E-KONCEPT, s.r.o., která byla založena s cílem výstavby bytového domu v pasivním a nízkoenergetickém standardu. Od roku 2009 nabízí konzultační služby a od roku 2011 se zabývá návrhem konceptu a managementem staveb energeticky úsporných rekonstrukcí staveb v památkových zónách a rezervacích.
Do roku 2022 ředitelem Centra pasivního domu a od července 2022 pracuje na částečný úvazek v pozici odborného konzultanta CPD a zabývá se konzultační a poradenskou činností.
Ing. arch. Martin Augustin, Ph.D.
Absolvent FA ČVUT (1997), doktorské studium tamtéž (disertace 2007). Působí jako nezávislý architekt. V posledních letech se zaměřuje na oblast energeticky efektivních staveb s využitím poznatků aktuálního vývoje technologicky pokročilých staveb a odborných kontaktů v zahraničí. Od roku 2011 spolupracuje s CPD (odborný lektor a spoluautor odborných kurzů). V letech 2002-2018 působil na FA ČVUT a FSv ČVUT v Praze. Zabývá se také teorií architektury a urbanismu, především tématem vývoje architektury a zásahům moderní architektury do historického prostředí.
Ing. Kateřina Mertenová, Ph.D.
Architektka a projektantka, zabývá se projektováním, poradenskou, lektorskou a přednáškovou činností v oboru energeticky pasivních staveb. Vyučuje navrhování energeticky efektivních staveb na Fakultě stavební ČVUT v Praze, spolupracuje s Centrem pasivního domu na vzdělávacích kurzech, organizuje a vede odborné exkurze. Pracovala v ateliéru PAUAT Architekten ve Welsu v Rakousku. Věnuje se také teorii a dějinám architektury a zahrad.
- Konzultant v oblasti výstavby energeticky efektivních budov a OZE. Specializuje se na komplexní přístup při navrhování a optimalizaci budov zahrnující nízkou energetickou náročnost, kvalitu vnitřního prostředí, efektivní využití obnovitelných zdrojů energie a adaptaci budov na změnu klimatu.
- Od roku 2009 senior konzultant v oblasti energetických úspor a stavebně fyzikálního posouzení staveb ve společnosti PORSENNA o.p.s.
- Od roku 2012 se věnuje lektorské a publikační činnosti, mj. jako lektor Centra pasivního domu.
- Od roku 2015 člen týmu aliance Šance pro budovy, kde jako odborný konzultant spolupracuje na přípravě a vyjednávání podmínek dotačních programů (NZÚ, OPŽP, IROP, OPPIK, apod.), přípravě a novelizaci legislativních předpisů a na strategii renovace budov a jejich adaptaci na změnu klimatu.
- Člen pracovní skupiny MPO k novele vyhlášky č.264/2020 Sb. o energetické náročnosti budov, vyhlášce č. 141/2021 Sb. o energetickém posudku, vyhlášce č.140/2021 Sb. o energetickém auditu, a dalších.
Absolvent VUT FAST Brno a autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby. Dále absolvent kurzu Navrhování pasivních domů, vlastník certifikátu Certified European Passive House Designer od Passivhaus Institutu v Darmstadtu a člen sdružení Centrum pasivního domu.
Problematice úsporných budov se věnuje od roku 2000, postupně se zájmově dostal přes úsporné a nízkoenergetické domy až k pasivním domům. Po praxi v několika projekčních kancelářích nyní působí na volné noze ve vlastním ateliéru specializujícím se na pasivní domy.
Autorizovaný inženýr v oboru pozemní stavby a technika prostředí. Vystudoval stavební fakultu ČVUT v Praze. Po skončení studia pracoval 10 let u firmy NIERSBERGER INSTALACE jako projektový manažer a měl na starosti realizace staveb (supermarkety a průmyslové závody). V letech 2005 až 2008 působil na stavbách v Rusku. Postupem času dospěl k tomu, že již nechce dále působit v lidsky nezdravém prostředí a v oblasti výstavby, kde dochází k plýtvání v mnoha směrech lidské činnosti.
Postupně se začal intenzivně zajímat o energeticky úsporné stavby a o přírodní stavitelství. V roce 2008 opustil dosavadní zaměstnání a založil vlastní projekční kancelář. Nyní se věnuje projektování energeticky pasivních staveb jako celku, případně jen části technika prostředí. Dále provádí energetické výpočty, poradenství v oblasti úspor energií, optimalizace projektů, technický dozor a osvětovou činnost. Práce je jeho koníčkem. Mezi jeho mimopracovní aktivity patří také sport (cyklistika, plavání, běh) a rád se věnuje svým dvěma dcerám.
Kontakt:
V případě zájmu o další informace nás prosím kontaktujte na seminare@pasivnidomy.cz nebo telefonu 511 111 810.
Speciální cenové podmínky:
Akce pro laiky a odborníky
Připojte se k dvoudennímu vzdělávacímu programu o udržitelných budovách, který je zcela zdarma! Získejte informace, navažte kontakty, diskutujte s odborníky.
Přijďte za námi na veletrh nízkoenergetických, pasivních a nulových domů. Náš vystavovatelský stánek i společné poradenské centrum najdete v hale 2, sektor B - číslo stánku 2B10.
Načerpejte inspiraci na Fóru CPD. Získejte cenné rady a tipy od odborníků pro plánování a realizaci vaší největší životní investice – vysněného bydlení.
Načerpejte inspiraci na Fóru CPD. Získejte cenné rady a tipy od odborníků pro plánování a realizaci vaší největší životní investice – vysněného bydlení.
Připojte se k praktickému webináři, ve kterém vás provedeme klíčovými kroky chytré renovace. Získáte od nás ty nejdůležitější tipy a doporučení "jak na to".
Připojte se k webináři, v němž se zaměříme na inovativní a funkční zateplení obálky budovy a řešení stavebních detailů. Probereme širokou škálu přístupů.
Webinář pro odborníky: Naučte se renovovat domy chytře. Budeme postupovat od konceptu k detailu, abyste si osvojili princip nastavení energetického konceptu.
Připojte se k nejucelenějšímu a nejrozsáhlejšímu renovačnímu kurzu, ve kterém se dozvíte vše, co potřebujete znát pro komplexní návrh hluboké sanace budov.
Komplexní vzdělávací program o udržitelnosti ve stavebnictví a real estate, kde se naučíte své projekty připravovat na požadavky ESG.