Soutěž každoročně pořádá organizace World Green Building Council, která sdružuje rady pro šetrné budovy jednotlivých zemí po celém světě. Smyslem je ocenit firmy, jež se věnují environmentálně šetrné výstavbě a pro které je trvale udržitelné stavění základní myšlenkou jejich podnikání. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže, o jejichž vítězích rozhodne odborná porota, se uskuteční 29. října na celosvětové výroční konferenci v Hongkongu. JRD bude Českou republiku reprezentovat v kategorii Business Leadership.

Energeticky pasivní projekt Ecocity Malešice, který zvítězil v kategorii bytových domů v soutěži BEFFA 2014
Česká rada pro šetrné budovy nominovala společnost JRD za dlouhodobý přínos pro energeticky úspornou výstavbu v České republice. Ten se projevuje zejména v jejích inovativních projektech, které dokazují, že i komerční podnikání může jít cestou společenské odpovědnosti a šetrného přístupu k životnímu prostředí. „Protože společnost JRD kritéria soutěže beze zbytku splňuje, rozhodli jsme se nominovat právě ji. Věříme, že má šanci na úspěch i v mezinárodní konkurenci,“ uvedla Simona Kalvoda, výkonná ředitelka České rady pro šetrné budovy.
„Se soutěží WorldGBC Europe Regional Leadership Awards nás spojuje společná vize o udržitelnosti výstavby a prospěšnosti energeticky úsporných budov. Jsme přesvědčeni, že právě tento způsob je tou správnou cestou pro budoucnost staveb, ale také pro majitele nových bytů a domů. Už proto je pro nás ctí, že jsme právě my byli vybráni, abychom reprezentovali Českou republiku v soutěži, která představuje nejzajímavější projekty i společnosti, zaměřující se na energeticky úspornou a udržitelnou výstavbu z celé Evropy,“ doplňuje Jan Řežáb, majitel JRD.
Smyslem soutěže WorldGBC Leadership Awards je podporovat výstavbu tzv. zelených budov. Prostřednictvím nejlepších nominovaných stavebních projektů firem i veřejných samospráv ukazuje jejich prospěšnost a přínos pro společnost a životní prostředí. Každoročně pak porota oceňuje ta řešení, která nejvíce přispívají k rozvoji trvale udržitelného stavebnictví. Vyvrcholením soutěže je vyhlášení vítězů ve třech kategoriích. Na konstrukční a architektonické provedení staveb se zaměřuje kategorie Leadership in Building Design and Performance, na projekty veřejného sektoru Public Sector Leadership in Green Building a na firmy věnující se environmentálně šetrné výstavbě zmiňovaná kategorie Business Leadership.