8. listopadu 2016

SLAVNOSTNÍ PŘESTŘIŽENÍ PÁSKY PROJEKTU SKYBARRANDOV EVOU JIŘIČNOU

Ojedinělý designérský počin, pyšně se tyčící nad Barrandovským mostem, který navrhovala ikona českého designu, proslulá architekta Eva Jiřičná, už brzy přivítá své obyvatele. Slavnostní otevření první etapy proběhlo v úterý 25. října a nenechal si jej ujít ani známý římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik.

 

pict0014

„Každý projekt je pro mě výzva, a tenhle nebyl jiný,“ přiznala pozvaným hostům a novinářům sama Eva Jiřičná, která speciálně kvůli této akci dorazila až z Londýna. „Jsem velmi ráda, že jsem byla přizvána k tomuto nevšednímu projektu na tak krásném místě,” dodala při zahájení tiskové konference.

Designový skvost nad Prahou

Od 14. května loňského roku, kdy byl položen základní kámen tohoto pozoruhodného stavitelského počinu, se událo mnohé. Dnes na stejném místě stojí opravdové designérské dílo hodné obdivu, elegantní fasádou počínaje přes ohýbané skleněné tabule lemující kruhovité lodžie až po samotné interiéry chlubící se nejkvalitnějšími standardy, které současný trh nabízí.

pict0024

“Z výsledku spolupráce jsme nadšeni. Jsme rádi, že celkové řešení dává našemu projektu punc originality a jedinečnosti,“ přiblížil spolupráci Ing. Bronislav Cienciala, MBA, jednatel Sky Barrandov, který si slavnostní otevření rovněž nemohl nechat ujít. Večerem provázel vtipem oplývající televizní moderátor a hlasatel Alexander Hemala. O výtečné pokrmy se postarala přední cateringová společnost Zátiší Catering, která proslula svým mottem: Jsme profesionálové, kteří umí splnit tajné sny a přání. A svých slov i dostála, neboť excelentním způsobem podráždila chuťové pohárky všech přítomných. Pozvání na slavnostní otevření přijal i římskokatolický kněz Zbigniew Czendlik, který všechny ohromil svou úvodní řečí a v zápětí budovu vysvětil. Večer ve velkém stylu zakončil velkolepý ohňostroj za doprovodu přenádherných filmových skladeb, u kterého se všem přítomným doslova tajil dech.

V čem je projekt výjimečný

O tom, že jde o ojedinělou stavbu, svědčí prestižní ocenění Realitní projekt roku 2015, udělené nejen architekty, ale i odbornou porotou, kterým se projekt právem pyšní. Co vás na domě na první pohled zaujme, je čistá a elegantní linie balkonů, na něž se z bytových jednotek vchází francouzskými okny a které svým návštěvníkům, a v nedaleké budoucnosti i novým obyvatelům, nabídnou okouzlující panoramatický výhled na Prahu i přilehlé okolí.

pict0034

Úsporný, inteligentní a plný moderních technologií

Bytový projekt je navržen jako mimořádně úsporný a může se tak pyšnit energetickým štítkem ve třídě A. Všech 108 bytových jednotek v budovách rezidence Sky Barrandov je již v základu vybaveno špičkovými rekuperačními jednotkami značky Paul, které zajišťují efektivní výměnu vzduchu v bytě bez nutnosti otevírat okna. Izolační trojskla oken tak v kombinaci s dalšími použitými materiály a dispozičním řešením budovy zabraňují tepelným ztrátám, ke kterým dochází právě při větrání. K rekuperační jednotce si klienti rezidence často dokoupili inteligentní řídicí systém HAIDY, díky němuž mohou na monitoru své chytré televize, telefonu nebo tabletu ovládat nejen rekuperační jednotku, ale i další prvky svého bytu, jako např. osvětlení a světelné scény, topení a podlahové vytápění, předokenní žaluzie, větrání a zabezpečení bytu. Na instalaci ovládání jsou všechny byty připraveny již v rámci kolaudace. V praxi to znamená, že inteligentní systém může být instalován spolu se všemi zařízeními bez stavebních zásahů okamžitě jakmile se obyvatelé bytu rozhodnou, co vše chtějí ovládat inteligentním systémem. Kromě výše zmíněného je Rezidence SKY Barrandov také připravena na instalaci kamerového systému a připojení na pult centralizované ochrany.

Dodávaku rekuperací PAUL, které jsou nejúčinnější na trhu, a inteligentního systému včetně hardware zajišťuje společnost Haidy a.s., která se inteligencí pro domácnosti zabývá již od roku 2006 a má velké množství zkušeností jak zajistit obyvatelům maximální komfort.

Nyní se již staví druhá etapa a její dokončení je plánováno na čtvrté čtvrtletí roku 2017. V ní si zájemci o bydlení na pražském Barrandově budou moci vybírat ze 49 bytů.


Přihlaste se k odběru newsletteru

  *

Naši členové
 • REFAGLASS s.r.o.
 • Atelier Tlustý - Ing. arch. Josef Tlustý
 • Evora Design s.r.o.
 • KUBUS atelier s.r.o.
 • Evora CZ, s.r.o.
 • Ing. arch. Dalibor Borák - BORÁK ARCHITEKTI
 • Michal Škařupa - aluplast GmbH
 • JRD
 • Meesenburg s.r.o.
 • CB Building s.r.o.
 • Ing. arch. Petr Dobrovolný
 • Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Weber
 • Ing. arch. Ivan Kraus
 • Refsite Group s.r.o.
 • JABLOTRON LIVING TECHNOLOGY CZ s.r.o.
 • 3AE s.r.o.
 • STIEBEL ELTRON spol. s r.o.
 • Evora Trade s.r.o.
 • Wienerberger, s.r.o.
 • Truhlářství Vašíček, s.r.o.

Naši partneři

 ČSOB-150px SEMMO


Hlavní mediální partneři

        ESB  Stavebnictvi  for arch logofor pasivDřevoportál  strechy_krytiny    izolace_info  tzb-info  Veleton  Salon dřevostaveb  Forum dřevostaveb  stavbaweb_logo  iMaterialy_logo  České stavby  Českéreality.cz  Adapterra Awards  Nadace partnerství