15. prosince 2021

Wienerberger vydává příručku Návod na stavbu e4 domu svépomocí

Svůj dům snů si snadno postavíte sami

Spříručkou, kterou připravila společnost Wienerberger Česká republika ve spolupráci se serverem Svépomocí.cz, to opravdu není nic nemožného. A to ani tehdy, pokud chcete dům bez kompromisů, v tom nejvyšším standardu, jedinečný, zdravý, chytře hospodařící s energiemi, vodou i odpady.

 

Tisková zpráva

Přesně takový je totiž Wienerberger e4 dům. Dům, jehož koncept vznikal ve spolupráci s ČVUT a dalšími experty, stojí na pomyslných čtyřech pilířích, jimiž jsou ekologie, energie, estetika a ekonomika. A není to jen myšlenka na papíře, takové domy už v Česku existují, další se stavějí a desítky dalších projektů se připravují.

Ještě, než otevřete příručku, můžete své představy o budoucím domě vizualizovat díky online konfigurátoru www.konfiguracedomu.cz do podoby 3D modelu. Díky tomu budete mít v ruce i základní rozpočet a použité materiály.

A pak už se nechejte vést příručkou, na níž se podíleli přední experti Wienerbergeru a která na více než padesáti stranách řeší všechny problémy a situace, které vás při stavbě mohou potkat. Už názvy jednotlivých kapitol dávají jasně najevo, že příručka pokrývá celou stavbu: Založení první řady obvodového zdiva, Zdění obvodového zdiva, Překlady, Založení a zdění vnitřního nosného zdiva, Skládaný strop, Založení a zdění obvodového zdiva v patře, Věnec a štíty, Nadkrokevní izolace, Laťování a pokládka střešní krytiny, Vnitřní příčky. V těchto deseti kapitolách najdete vše potřebné, zaručeně profesionální rady a postupy. A protože jednou vidět je lepší než třikrát číst, texty doprovázejí také názorné fotografie i instruktážní videa a vše je zpracováno i sdělováno formou, která je srozumitelná i laikům. Pamatováno je samozřejmě na všechny detaily, od potřebných pomůcek a materiálů až po speciální úkony, jako je například dokonalé zaměřování.

Zjednodušeně řečeno – nechejte se svést ke stavbě domu snů s Wienerbergerem. Díky příručce vás celou stavbou povede krok za krokem a provede vás bezpečně všemi nástrahami. Ostatně, není nic jednoduššího než se přesvědčit. Příručku si totiž na webových stránkách www.e4dum.cz můžete zdarma a snadno stáhnout.

Bude to ten první krok na vaší cestě k vytouženému domovu snů. Na cestě, na které vám Wienerberger bude nejen odborným rádce, ale i spolehlivým partnerem. Škála podpory a pomoci, kterou společnost všem svépomocníkům nabízí, je totiž široká a pokrývá skutečně všechny fáze výstavby, od přípravy projektu až po kolaudaci.


Příručka pro svépomocníky
Příručka Wienerberger e4 dům svépomocí s podtitulem Návod na stavbu vašeho vysněného cihelného domu je již zdarma dostupná na webu e4dum.cz.

Wienerberger_svepomoc_prirucka


Wienerberger e4 dům a jeho principy

ekonomická dostupnost
Stavba rodinného domu z keramických stavebních materiálů představuje na soudobém realitním trhu dostupnou a dlouhodobě výhodnou investici.

energetická efektivita
Dům e4, především díky tepelné akumulaci a skvělým izolačním vlastnostem keramických materiálů, snižuje
celkové energetické nároky a zabezpečuje tepelnou pohodu uvnitř stavby v zimě i v létě.

ekologická šetrnost
Dům e4 je postaven z přírodních surovin, minimalizuje dopady na životní prostředí a zodpovědně hospodaří
s přírodními zdroji.

estetika, emoce, zdraví
Domov v konceptu e4 zajišťuje vysokou úroveň bydlení z hlediska zdraví, pohodlí, bezpečí i estetiky.
Přírodní keramické materiály nevylučují žádné škodlivé látky a mají vynikající tepelně-izolační vlastnosti.


Společnost Wienerberger, s. r. o., je největším výrobcem pálených cihel a střešních tašek v České republice. Její portfolio na trhu v ČR nyní zahrnuje zdicí systém Porotherm, pálenou střešní krytinu a doplňky střech Tondach, obkladové a lícové cihly Terca, keramickou dlažbu Penter a betonové produkty Semmelrock. Wienerberger, s. r. o., je součástí nadnárodního koncernu Wienerberger Group, který představuje největšího světového výrobce cihel a současně lídra v produkci pálených střešních krytin v Evropě. Více informací na www.wienerberger.cz.


WIENERBERGER, S.R.O.

Člen Centra pasivního domu

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.


Přihlaste se k odběru newsletteru

  *

Naši členové
 • Ing. arch. Ivan Kraus
 • PROJEKCE PASIVNÍCH DOMŮ - Ing. Lukáš Dawid
 • EnergySim s.r.o.
 • ARCHCON atelier, s.r.o.
 • ECOTEN s.r.o.
 • Ing. Martin Škornička
 • PORSENNA ENERGY s.r.o.
 • ASTING CZ PASIVNÍ DOMY s.r.o.
 • Josef Bárta
 • EkoWATT CZ s. r. o.
 • CB Building s.r.o.
 • Atelier Tlustý - Ing. arch. Josef Tlustý
 • Ing. arch. Petr Dobrovolný
 • KT Dřevostavby s.r.o.
 • PROPASIV s.r.o.
 • Ing. Michal Hučík
 • Pasivní domy Hradec Králové, Ing. Jiří Kobr
 • Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., divize Glass
 • Urbanic Haus s.r.o.
 • Mgr. A. Miroslav Misař – projektový ateliér PANARCHITEKT.cz

Naši partneři

 ČSOB-150px SEMMO


Hlavní mediální partneři

        ESB  Stavebnictvi  for arch logofor pasivDřevoportál  strechy_krytiny    izolace_info  tzb-info  Veleton  Salon dřevostaveb  Forum dřevostaveb  stavbaweb_logo  iMaterialy_logo  České stavby  Českéreality.cz  Adapterra Awards  Nadace partnerství