Energeticky pasivní bytová vila Pod Altánem v Praze-Strašnicích

2. října 2012

Projekt pasivní bytové vily započal se záměrem navrhnout atraktivní bydlení na dobré adrese, dopravně blízko centra, a přesto se všemi výhodami bydlení jako v rodinném domě ve vilové zástavbě. Vedoucí projektu Jiří Kindl a architekt Aleš Brotánek popisují pro server TZB-info.cz postup stavby a výběr konkrétních řešení.

Úvod

Když jsme se domluvili na spolupráci s arch. Brotánkem, průkopníkem a propagátorem energeticky pasivní výstavby, začali jsme společně přemýšlet, jak bychom mohli bytový dům na složitém pozemku posunout z nízkoenergetického do energeticky pasivního standardu dle TNI 73 03 29 tak, aby výsledek byl nákladově optimální, tedy bez extrémních složitých a dlouhodobě problematických technologií a materiálů, které by stavbu nepřiměřeně prodražovaly. Jako bonus následně bylo možno žádat o dotaci z programu Zelená úsporám, a tu má projekt na SFŽP odsouhlasenu.

Aby bylo možno splnit základní kritéria zadání, byl projekt od začátku prověřován modelem pro navrhování pasivních domů PHPP, který má mnohem přísnější kritéria hodnocení než ČSN, ale umožňuje optimalizaci projektu. Výsledkem je, že projekt splňuje kritéria pro energeticky pasivní bytový dům jak dle ČSN, tak dle PHPP.

Celý článek si můžete přečíst na serveru TZB-info.cz.

Více informací o domě se můžete dozvědět i v naší databázi pasivních domů.

Sdílejte článek

Související články

Zpráva člena CPD: V rámci aktuálně dokončovaného projektu Vital Kamýk došlo k předání 20 nájemních bytů. Byty…

Od udržitelného developmentu se za tu dobu dostala až k moderní energetice či revolučnímu zpracování odpadů. …

Investorská firma Rezidence na Palouku, která spadá pod společnost SUDOP Invest, dokončila projekt Rezidence Silver…

Společnost JRD Development, člen skupiny JRD Group, s loňskými tržbami v celkové hodnotě 1,054 mld. Kč pokračuje v…